четверг, 8 декабря 2016 г.

Тема уроку: Електронні таблиці (ЕТ). Об’єкти електронних таблиць їх властивості.  Збереження документу в електронних таблицях.

Мета уроку:      
1.     Продовжити ознайомлення з призначення електронних таблиць;  розібрати об’єкти електронних таблиць їх властивості; навчитися вводити дані до таблиці редагувати їх, а також навчитися зберігати таблицю різними способами.
2.     Розвивати логічне мислення за допомогою впровадження елементів критичного мислення.
3.     Виховувати Вміння працювати самостійно, допомагати іншим, оцінювати свою компетентність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, проектор, програма Excel.
Хід уроку
1. Орг. момент. Вітання з учнями перевірка наявності зошитів щоденників.
2. Перевірка домашнього завдання. (евристична бесіда)
1. Табличний редактор його призначення, найпоширеніші табличні      редактори.
2. Основні сфери використання табличних редакторів.
3. Можливості табличних редакторів.
4. Способи завантаження табличного редактора Excel.
5. Середовище редактора Excel (вправа «Логічний ланцюг», учні встановлюють послідовність елементів з яких складається середовище табличного редактора).
2. Актуалізація опорних знань (Оголошення теми уроку, робота з електронним вісником, визначення мети уроку)
Ключові слова: Об’єкти, комірка, рядок, стовпчик, робочий лист, робоча книга, збереження.
3.Пояснення теоретичного матеріалу:(учні працюють з графічним організатором (ЗХД)
Знаю
Хочу дізнатися
Дізнався



        
Об’єкти електронної таблиці Excel (вправа «Кошик ідей»)

Рядок ррядокииммсмртр  рядок рядоокок

Стовпчик

Робочий
лист

Робоча
книга
 
1.            Комірка – перетин стовпчика і рядка (має ім’я,  яке складається  із номерів стовпчика і рядка на перетині яких вона знаходиться, активна комірка, перехід на одну комірку вниз, вправо, вліво, вгору);
2.            Рядок – горизонтальна лінія комірок;
(може бути 65536 рядків, які нумеруються числом);
3.            Стовпчик – вертикальна лінія комірок (може бути 256 стовпчиків, які нумеруються однією, або двома латинськими літерами. Наприклад від А до Z, далі від АА до АZ, далі від ВА доBZ і, на кінець, від ІА до ІV. );
4.            Робочий лист – об’єднання рядків і стовпців (може бути від 1 до 255 робочих листів і мають назву «Лист 1», «Лист 2», «Лист 3» і.т.д. назва  яких може змінюватися);
5.            Робоча книга – основний документ, який складається з кількох листів.

Збереження таблиці. (вправа «Інсерт» + це язнаю, - не знаю, ? треба подумати )
1.Клацання мишею на значку «Сохранить»;
2.Обрати меню «Файл» виконати команду «Сохранить как…» далі вказати місце куди  і під яким іменем.
3.Скористатися елементом управління вікном, тоді комп’ютер збереже сам по замовчуванню.
4.Робота за комп’ютером з нагадуванням правил техніки безпеки при роботі за комп’ютером.
Практичне завдання:
1.     Запустити програму Excel на виконання;
2.     Ознайомитися з середовищем програми Excel;
3.     Навчитися робити комірку активною;
4.     Перейти на одну комірку вниз, вправо,вліво, вгору;
5.     Перейменувати робочий лист на своє ім’я.( для цього, досить клацнути двічі на його назву мишею);
6.     Зберегти даний файл під своєю назвою в папці «Документи».
5.Валеологічні вимоги до уроку, зняття зорової втоми. Виконання вправ.
6.Закріплення вивченого матеріалу. (складання «Сенкану» до слава «комірка»).
Наприклад: Комірка
                    Активна, обрамлена,рухома
                   Може переміщатися вгору, вниз, вправо, вліво
                   Об’єкт.
7.Завдання додому: Опрацювати тему в конспекті, заповнити 3 – й графічний організатор «Дізнався».
8.Підсумки уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок.




Комментариев нет:

Отправить комментарий