четверг, 8 декабря 2016 г.

Тема уроку: Електронні таблиці (ЕТ). Об’єкти електронних таблиць їх властивості.  Збереження документу в електронних таблицях.

Мета уроку:      
1.     Продовжити ознайомлення з призначення електронних таблиць;  розібрати об’єкти електронних таблиць їх властивості; навчитися вводити дані до таблиці редагувати їх, а також навчитися зберігати таблицю різними способами.
2.     Розвивати логічне мислення за допомогою впровадження елементів критичного мислення.
3.     Виховувати Вміння працювати самостійно, допомагати іншим, оцінювати свою компетентність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, проектор, програма Excel.
Хід уроку
1. Орг. момент. Вітання з учнями перевірка наявності зошитів щоденників.
2. Перевірка домашнього завдання. (евристична бесіда)
1. Табличний редактор його призначення, найпоширеніші табличні      редактори.
2. Основні сфери використання табличних редакторів.
3. Можливості табличних редакторів.
4. Способи завантаження табличного редактора Excel.
5. Середовище редактора Excel (вправа «Логічний ланцюг», учні встановлюють послідовність елементів з яких складається середовище табличного редактора).
2. Актуалізація опорних знань (Оголошення теми уроку, робота з електронним вісником, визначення мети уроку)
Ключові слова: Об’єкти, комірка, рядок, стовпчик, робочий лист, робоча книга, збереження.
3.Пояснення теоретичного матеріалу:(учні працюють з графічним організатором (ЗХД)
Знаю
Хочу дізнатися
Дізнався



        
Об’єкти електронної таблиці Excel (вправа «Кошик ідей»)

Рядок ррядокииммсмртр  рядок рядоокок

Стовпчик

Робочий
лист

Робоча
книга
 
1.            Комірка – перетин стовпчика і рядка (має ім’я,  яке складається  із номерів стовпчика і рядка на перетині яких вона знаходиться, активна комірка, перехід на одну комірку вниз, вправо, вліво, вгору);
2.            Рядок – горизонтальна лінія комірок;
(може бути 65536 рядків, які нумеруються числом);
3.            Стовпчик – вертикальна лінія комірок (може бути 256 стовпчиків, які нумеруються однією, або двома латинськими літерами. Наприклад від А до Z, далі від АА до АZ, далі від ВА доBZ і, на кінець, від ІА до ІV. );
4.            Робочий лист – об’єднання рядків і стовпців (може бути від 1 до 255 робочих листів і мають назву «Лист 1», «Лист 2», «Лист 3» і.т.д. назва  яких може змінюватися);
5.            Робоча книга – основний документ, який складається з кількох листів.

Збереження таблиці. (вправа «Інсерт» + це язнаю, - не знаю, ? треба подумати )
1.Клацання мишею на значку «Сохранить»;
2.Обрати меню «Файл» виконати команду «Сохранить как…» далі вказати місце куди  і під яким іменем.
3.Скористатися елементом управління вікном, тоді комп’ютер збереже сам по замовчуванню.
4.Робота за комп’ютером з нагадуванням правил техніки безпеки при роботі за комп’ютером.
Практичне завдання:
1.     Запустити програму Excel на виконання;
2.     Ознайомитися з середовищем програми Excel;
3.     Навчитися робити комірку активною;
4.     Перейти на одну комірку вниз, вправо,вліво, вгору;
5.     Перейменувати робочий лист на своє ім’я.( для цього, досить клацнути двічі на його назву мишею);
6.     Зберегти даний файл під своєю назвою в папці «Документи».
5.Валеологічні вимоги до уроку, зняття зорової втоми. Виконання вправ.
6.Закріплення вивченого матеріалу. (складання «Сенкану» до слава «комірка»).
Наприклад: Комірка
                    Активна, обрамлена,рухома
                   Може переміщатися вгору, вниз, вправо, вліво
                   Об’єкт.
7.Завдання додому: Опрацювати тему в конспекті, заповнити 3 – й графічний організатор «Дізнався».
8.Підсумки уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок.




Електронні таблиці

Тема уроку: Електронні таблиці (ЕТ) та їх призначення. Можливості електронних таблиць, їх основні функції.  Способи завантаження електронних таблиць. Середовище (вікно) електронних таблиць. Об’єкти електронних таблиць їх властивості. Збереження документу в електронних таблицях.

Мета уроку:      
1.     Ознайомитися з призначення електронних таблиць;  навчитись завантажувати програму опрацювання електронних таблиць; розібрати можливості редактора його середовище, об’єкти, а також навчитися зберігати таблицю.
2.     Розвивати логічне мислення за допомогою впровадження елементів критичного мислення.
3.     Виховувати наполегливість уважність, працелюбність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, проектор, програма Excel.
Хід уроку
1. Орг. момент.
Основні терміни та поняття: електронна таблиця, можливості середовище, об’єкти,  збереження. (робота з інформаційним вісником, визначення мети уроку)
2. Актуалізація опорних знань (використання графічного організатора)

Що я знаю
Хочу знати
Дізнався



Учні записують все що вони знають про таблицю в перший організатор.
3.Пояснення теоретичного матеріалу:(учні працюють з другим організатором)      
Призначення  табличного процесора.
Електронна таблиця—таблиця з деякими даними, які зберігається в пам’яті комп’ютера. (Приклади: Super Calc, Lotus1-2-3, Ms Excel.)
Основні сфери використання ЕТ:
1.     Розрахунок грошових оборотів у фінансових операціях.
2.     Статистична обробка даних.
3.     Інженерні розрахунки.
4.     Математичне моделювання процесів.
Основні можливості табличного процесора:
1.     Введення і редагування даних.
2.     Форматування таблиць.
3.     Обробка табличних даних за допомогою вбудованих функцій.
4.     Представлення табличних даних в графічному вигляді.(діаграми або графіки)
Способи завантаження( ЕТ)
1.Пуск – Всі програми – Microsoft Office Excel.
2.З робочого столу(піктограма).
3.Контексне меню(створити)
Середовище програми Excel
1. назва документу;
2.елементи управління вікном;
3.рядок меню;
4.панель інструментів;
5.поле назви комірки;
6.рядок формул;
7.заголовки стовпчиків4
8.робоче поле;
9.активна комірка;
10.заголовки рядків;
11.ярлики робочих листів;
12. смужки прокручування;
13.рядок стану.
Об’єкти електронної таблиці Excel
1.            Комірка – перетин стовпчика і рядка(має ім’я, складене із номерів стовпчика і рядка на перетині яких вона знаходиться);
2.            Рядок – горизонтальна лінія комірок
(може бути 65536 рядків, які нумеруються числом);
3.            Стовпчик – вертикальна лінія комірок (може бути 256 стовпчиків, які нумеруються однією, або двома латинськими літерами. Наприклад від А до Z, далі від АА до АZ, далі від ВА доBZ і, на кінець, від ІА до ІV. );
4.            Робочий лист – об’єднання рядків і стовпців(може бути від 1 до 255 робочих листів і мають назву «Лист 1», «Лист 2», «Лист 3» і.т.д.);
5.            Робоча книга – основний документ, який складається з кількох листів.
Збереження таблиці.
1.Клацання мишею на значку «Сохранить»;
2.Обрати меню «Файл» виконати команду «Сохранить как…» далі вказати де       і під яким іменем.
3.Скористатися елементом управління вікном, тоді комп’ютер збереже сам по замовчуванню.
4.Робота за комп’ютером з нагадуванням правил техніки безпеки при роботі за комп’ютером.
Практичне завдання:
1.     Запустити програму Excel на виконання;
2.     Ознайомитися з середовищем програми Excel;
3.     Навчитися робити комірку активною;
4.     Перейти на одну комірку вниз, вправо,вліво, вгору;
5.     Перейменувати робочий лист на своє ім’я.( для цього, досить клацнути двічі на його назву мишею);
6.     Зберегти даний файл під своєю назвою в папці «Документи».
5.Валеологічні вимоги до уроку, зняття зорової втоми. Виконання вправ.
6.Закріплення вивченого матеріалу. (учні працюють з третім організатором «Дізнався»).
7.Завдання додому: Опрацювати тему в конспекті, підготувати повідомлення про сферу використання електронних таблиць.
8.Підсумки уроку, виставлення оцінок.




Практичне завдання:

1.     Запустити програму Excel на виконання;

2.     Ознайомитися з середовищем програми Excel;

3.     Навчитися робити комірку активною;

4.     Перейти на одну комірку вниз, вправо,вліво, вгору;

5.     Перейменувати робочий лист на своє ім’я.( для цього, досить клацнути двічі на його назву мишею);

6.     Зберегти даний файл під своєю назвою в папці «Документи».